Завести собаку? Легко!

Нещодавно в одному журналі про тварин з`явилася реклама "заведи одного", З якої на читачів дивиться бассет хаунд. Від природи томний погляд цього "самотності у плоті" напевно когось наштовхне на думку: а й справді, чи не завести мені собаку ... або кішку? Але від подібного бажання до реального обзаведення чотириногим вихованцем - досить рішучий крок. Чому люди роблять його і що грає провідну роль в ухваленні цього відважного рішення - порив душі чи все-таки усвідомлене прагнення, підкріплене щасливою можливістю? Невелике опитування, проведене кореспондентом газети "моє Звірина" в Кабардино-Балкарії серед власників собак, приніс цікаві результати.

Близько третини опитаних заявили, що просто люблять тварин і не мислять життя без них.

Другий за популярністю причиною з`явився "брак спілкування", На який нарікали люди різного віку.

"Щоб собака мене вигулювала!" - Відповів літній власник боксера, якому лікар рекомендував свіже повітря.

"Хотілося про кого-небудь піклуватися", - Зізналася пенсіонерка з болонкою.

"Сподобалася порода!" - Проявили одностайність господарі чау-чау і ротвейлерів, для яких тварина, по всій видимості, нерідко є предметом престижу.



"Так майже у всіх є!" - Відповів тринадцятирічний власник вівчарки.

Але ще більш оригінально висловилася дівчинка зі спанієлем: "А щоб батьки ввечері гуляти пускали!"

Картина виходить досить барвиста, але не надто оригінальна. За винятком, мабуть, двох відповідей. Чарівна жінка середніх років зізналася, що взагалі-то хотіла другу дитину, але зрозуміла, що "не потягне".

Бассет-хаунд молодята, Фото фотографія собаки картинка

А від слів респектабельного власника мастіно: "Я прийшов до висновку, що можу собі це дозволити!" - Повіяло, вже вибачте, і зовсім меркантильним занудством.

До недавніх пір моральна сторона справи була єдиним аргументом на користь придбання чотириногого друга. Існувала дюжина причин, за якими в будинку міг з`явитися теплий клубочок, і найменше хотілося думати про можливості сімейного бюджету. Якщо раніше вважалося, що однієї нашої любові і ласки буде досить для здоров`я і щастя вихованця, то останнім часом життя доводить - це не так. Сьогодні мають рацію ті, хто ставиться до появи в сім`ї тварини так само серйозно, як і до появи дитини. Почнемо з того, що двічі в день, сім раз на тиждень протягом більше десятка років нам доведеться наповнювати миску вихованця кормом і, бажано, якісним.

Ті, хто сподівається заощадити на харчуванні, ризикує втратити на лікуванні значно більше. Також має бути витрачено чимало часу та сил на щоденні прогулянки зі своїм вихованцем, на його виховання і завоювання у нього авторитету.

І ось настає момент, коли на сімейній раді вирішують завести вихованця. Кого ж вибрати з безлічі порід? Побутує думка, що собака повинна бути схожим на свого господаря. Зрозуміло, в силу нашої приналежності до різних видів ссавців, мова йде не про зовнішній схожості, а про душевний спорідненість, темперамент.



Немає сенсу заводити мисливського собаку, якщо в родині немає мисливця. Спортсменам підходять добермани, тер`єри. Для літніх людей відмінними компаньйонами стануть болонка, пудель, пінчер, в заміському будинку привільно буде сенбернару або кавказької вівчарки. А ось собаку - протилежність свого "я" вибирають найчастіше з марнославства або бажання за допомогою собаки звернути на себе увагу, а часом через комплекс неповноцінності або ж псевдоарістократізма ...

І ось, нарешті, в будинку з`являється чотириногий друг. Припустимо, що сімейний бюджет дозволяє татові вправлятися в Тасканії мішків з сухим кормом, мама готова драїти ванну "Кометом", А діти вивчають барвисту енциклопедію юного собаківника. Здавалося б, в цей момент все підраховано, зважено, розкладено по мисочках, але, на жаль, в житті завжди є місце непередбачені обставини. Так що, заводячи вихованця, ви повинні враховувати те, що вам потрібно буде не тільки радість від спілкування з собакою, а й чималі фінансові витрати.

Ахмед Бозієв, студент II курсу Ветеринарного факультету Кабардино-Балкарської Сільгоспакадемії, собаківник, керівник секції "доберман" Кабардино-Балкарської Клубу службового собаківництва.



Cхоже