Вегетаріанство для собак і кішок

Вегетаріанство для собак і кішокТепер давайте розглянемо спеціальну дієту для нормальних, здорових собак і кішок, господарі яких є вегетаріанцями і неохоче налаштовані на годування своїх вихованців м`ясом. Навіть якщо ви не відносите себе до вегетаріанців, я рекомендую вам прочитати цей розділ до кінця, так як тут розглядаються питання, важливі для здоров`я вихованців. Більшості з нас навіть у голову не приходила думка про вегетаріанському харчуванні собак і кішок, так як в нашому культурному середовищі навіть люди повинні їсти м`ясо.

Вегетаріанство з`явилося відносно недавно в Сполучених Штатах в результаті епохи процвітання. У 2002 році, наприклад, кожен американець споживав на 23 фунти більше м`яса, ніж в 1970-му. Споживання птиці зросло на 37 фунтів за той же період, проте споживання круп і картоплі, навпаки, знизилося. Крім того, близько половини з нас тримають м`ясоїдних домашніх тварин, а це набагато більше тієї кількості, яка підтримала б природа в природних умовах. Такий стан речей в суспільстві приймається як належне, і більшість з нас живуть, не розуміючи реальних наслідків надмірного споживання м`яса. Отже, розглянемо причини, за якими все більше людей перестають їсти м`ясо і молочні продукти, а також чому вони зацікавлені в вегетаріанському харчуванні своїх вихованців. Перша група причин пов`язана з турботою про здоров`я, друга з глобальними етичним і екологічним факторами.

вегетаріанці здоровіше

Протягом історичного розвитку суспільства багато людей ставали вегетаріанцями, будучи впевненими, що вегетаріанська їжа корисніше для їх здоров`я. У наш час численні наукові дослідження підтверджують цю думку. Розглянемо факти, зібрані Джоном Роббінсоном, автором книги «Харчування нової Америки».

  • Ризик захворіти на рак грудей у жінок, які вживають яйця або м`ясо щодня, в середньому в три рази вище, ніж у тих, хто вживає ці продукти раз на тиждень. Такому ж ризику піддають себе ті, хто вживає вершкове масло і сир від двох до чотирьох разів на тиждень.
  • Ризик захворіти на рак яєчників в три рази вище у жінок, які часто вживають яйця (три або більше разів на тиждень), ніж ті, які їдять яйця один раз або рідше в тиждень.
  • Ризик захворіти на рак передміхурової залози у чоловіків, що вживають м`ясо, молочні продукти і яйця щодня, в три рази вище, ніж у тих, хто їсть ці продукти нечасто.
  • У той час як ризик померти від серцевого нападу у середнього американця становить 50 відсотків, у тих, хто не їсть м`ясо, 15 відсотків, а в американців, які взагалі не вживають продукти тваринного походження, цей ризик становить лише 4 відсотки.
  • Американці, що скоротили споживання м`яса, молочних продуктів і яєць наполовину, зменшили ризик серцевого нападу на 45 відсотків.
  • У віці 65 років, в середньому, остеопороз у жінок-вегетаріанок зустрічається наполовину рідше, ніж у жінок, які харчувалися м`ясом.
  • До хвороб, які можна запобігти, полегшити і іноді вилікувати низькокалорійною дієтою, яка виключає продукти тваринного походження, відносяться інсульт, гіпертонія, діабет, астма, камені в жовчному міхурі, остеопороз, синдром підвищеної дратівливості товстої кишки, рак простати, грудей, товстої кишки і рак матки.

Чому така різниця між вегетаріанцями і людьми, які споживають м`ясо? Перш за все, за даними досліджень, м`ясний жир сприяє утворенню канцерогенів в кишечнику. Але найбільшу небезпеку, ймовірно, представляють токсини, що накопичуються в тварин тканинах. Хімічне забруднення грудного молока у звичайних американок в середньому в 35 разів вище, ніж у абсолютних вегетаріанок.

Різниця, можливо, викликана ще й тим фактом, що ми, люди, вже еволюційно підійшли до необхідності переважно безм`ясної харчування. Більшість приматів в природі - вегетаріанці. Нашим зубах і травному тракту, мабуть, краще підходить така їжа.

Сьогодні, після того як я написав цю статтю, я натрапив на опублікований звіт по дослідженню, проведеному за фінансової підтримки Американського ракового суспільства (в «Журналі Американської медичної асоціації», січень 2005 року), про те, що вживання червоного або обробленого м`яса збільшує ризик раку прямої кишки. У дослідженні брало участь 150 000 чоловік. Вірогідність захворіти на рак прямої кишки становила 35 відсотків у тих, хто їв червоне м`ясо, і 50 відсотків у тих, хто харчувався обробленим м`ясом (бекон, хот-доги, ковбаса).

Чи корисно їсти менше м`яса собакам і кішкам?

Для домашніх тварин підхід до м`ясного харчування інший. Кішки вважаються справжніми м`ясоїдними і, безсумнівно, вимагають нутрієнти, які містяться тільки в м`ясі і продуктах тваринного походження. Незважаючи на те, що собаки віддають перевагу м`ясу, їх фізіологія і поведінку вказують на те, що їх можна віднести до класу пристосовуються всеїдних, тобто тварин, які забезпечують свої потреби в нутриентах з різних джерел. Дикі койоти і вовки, зокрема, споживають рослинну їжу, що включає трави, ягоди, а також вміст шлунків і кишечника своєї травоїдної видобутку. Згідно з дослідженням трьох поколінь собак, тварини, яких годували м`ясом як єдиним джерелом білка з додаванням інших важливих елементів, мали згодом проблеми з якістю і кількістю молока для свого потомства, на відміну від собак, у чиє харчування входили також молоко і овочі.

З точки зору здоров`я самої натуральної та здоровою дієтою для собак і котів є, перш за все, свіже сире м`ясо, яйця і кістки (або кісткове борошно) разом з овочами і фруктами. Хоча таке харчування можливо представляється не найкращим для сьогоднішніх одомашнених тварин. Їхні потреби, ймовірно, відрізняються від потреб їхніх предків-мисливців, які багато рухалися, жили в більш чистому довкіллю і часто постилися між поїданням рясної видобутку. Так їх організм природним чином очищався від сечової кислоти та інших кінцевих продуктів обміну речовин.

Головну стурбованість з приводу годування собак і кішок м`ясом викликає той факт, що м`ясо в наші дні є найбільш забрудненим продуктом на ринку. Навіть високоякісні сорти для споживання людьми містять залишки антибіотиків, синтетичних гормонів і токсичних матеріалів, що включають свинець, миш`як, ртуть, хлорфенотан і діоксин. Крім того, в м`ясі більше залишків пестицидів, ніж в молочних продуктах, крупах, овочах і фруктах.



Тривале перебування під впливом цих токсичних матеріалів, особливо, пестицидів та важких металів, може проявлятися в збільшенні коефіцієнта захворюваності на рак, алергіях, інфекціях, захворюваннях нирок і печінки, дратівливості і гіперактивності тварин. Не враховуючи особисті питання здоров`я, який ефект все це має в широкому масштабі? Який вплив робить виробництво м`яса на навколишнє середовище, на голодних у світі, на сільськогосподарських тварин?

Глобальні, етичні екологічні фактори

«Скорочення споживання м`яса є найдієвішим засобом, яке в силах зробити кожен з нас, щоб зупинити руйнування навколишнього середовища і зберегти найцінніші натуральні ресурси», - заявляє Роббінсон. Він наводить такі аргументи:

Відео: Якщо господарі - вегетаріанці, то чим годувати тварин?

  • Якщо американці перестануть їсти м`ясо і припинять експорт корми для худоби, 204 000 000 акрів землі будуть повернуті в лісовий фонд - це майже акр на кожного американця, який став вегетаріанцем.
  • Понад дві третини орного шару землі в Сполучених Штатах виснажені. 85 відсотків цих земель втрачено внаслідок виробництва тваринницької продукції.
  • Для виробництва 1 калорії яловичого білка потрібно 78 калорій природного палива. Для виробництва такої ж кількості соєвого білка потрібно тільки 2 калорії палива.
  • 5215 галонів води, які Каліфорнія витрачає на виробництво тільки одного фунта їстівної яловичини, могли бути використані на вирощування 209 фунтів харчової пшениці, або 10 фунтів яєць, або для прийняття п`ятихвилинного душа 300 раз.

Безумовно, не можна продовжувати таке неефективне споживання. Заради майбутніх поколінь було б розумніше більше спиратися на рослинні джерела щоденного харчування.

Незважаючи на витрату ресурсів, які будуть потрібні в майбутньому, ми також не вирішуємо глобальну проблему голоду. 20 мільйонів людей у світі помирають від виснаження.

Тим часом 15 вегетаріанців можна нагодувати з ділянки землі, необхідного для годування 1 споживача м`яса. Скорочення споживання м`яса американцями тільки на 10 відсотків дозволило б нагодувати 100 мільйонів людей, при використанні землі, води і енергії, що витрачаються на годування худоби. І це в п`ять разів більше тієї кількості людей, які вмирають від голоду в наші дні.

Ну і на довершення варто також звернути увагу на те, як виробництво м`яса впливає на тварин, залучених в цей процес. Коли ми бачимо акуратно упаковані шматки м`яса в супермаркеті або корів, мирно пасуться на полях, ми представляємо, що м`ясо в магазині отримано від таких же корів, які прожили довге і спокійне життя, відганяючи надокучливих комах на току або ліниво пощипуючи травичку на сонячних пасовищах. Нам здається, що кінець їх ідилічне життя був швидким і гуманним. Але, на жаль, реальність не така.

Коли мені доводилося працювати з сільськогосподарськими тваринами, я часто був шокований тими жахливими умовами, в яких жили і вмирали кури, свині та корови. Фермерство перетворилося на великий бізнес, при якому відношення до тварин стало як до джерела прибутку, але не як до живих істот, які відчувають біль і страждання. Щоб мінімізувати витрати і максимально збільшити прибуток виробництва, більшу частину цих тварин набивають в тісні клітки, позбавляючи нормального життєвого простору і спілкування. Ці тварини, ймовірно, взагалі не знають, що таке сонячне світло і тверда земля під ногами.

Люди, які люблять собак і кішок, як правило відчувають особливу турботу до всіх тварин. Тому, знаючи про реалії сучасного виробництва м`яса, багато хто з них замислюється про те, щоб скоротити або зовсім виключити м`ясо з раціону своїх вихованців. Дуже цікава в цьому відношенні прекрасна книга філософа Пітера Сінгера «Звільнення тварин», яка зачіпає питання етичного ставлення до сільськогосподарським тваринам. Книга забезпечена ілюстраціями, що показують весь реальний процес сучасного тваринництва.

Узагальнюючи сказане, я рекомендую частіше годувати вихованців м`ясом птиці, яйцями і молочними продуктами, ніж яловичиною, так як на їх виробництво витрачається менше ресурсів. Завжди, якщо є вибір, віддавайте перевагу індичці перед курятиною. Індики вирощуються в більш гуманних умовах, і в їх корм додається більше рослинної їжі. Крім того, м`ясо індички містить найбільшу кількість білка (проте мало жиру, тому в рецепт необхідно додавати додатковий жир).

Собак годуєте переважно молочно-рослинною дієтою (що включає молоко і яйця, а також рослинні продукти). Кішкам таке харчування не зовсім підходить. Мої клієнти-вегетаріанці ча сто запитують, чи не зашкодить їх тварині вегетаріанське харчування. Собакам не зашкодить, якщо серйозно ставитися до їх живлення. За результатами одного серйозного дослідження зростання і розвиток собак при годуванні соєвим білком не відрізнялися від їх зростання і розвитку при годуванні м`ясом. В наші дні без зусиль можна купити корм для вихованців без вмісту м`яса. Якщо говорити про кішок, вегетаріанське харчування їм також не зашкодить, якщо доповнювати вегетаріанську їжу спеціальними добавками. Однак таке харчування небажано для цих тварин.

Вегетаріанське товариство Сполученого Королівства доповідає про те, що по всій Великобританії поширене вегетаріанське харчування для собак і кішок. За даними цієї організації собаки відчувають себе прекрасно, отримуючи на сніданок цільнозернові пластівці з молоком, а на вечерю високобілкові продукти, такі як сир, яйця, перемелені горіхи, соєве м`ясо і / або бобові, а також сирі і / або варені овочі. Крім перерахованих продуктів Товариство пропонує включати в раціон собак цільнозерновий хліб, коричневий рис, проростки квасолі, фрукти, а також і грубу їжу, таку як морква і тверде цільнозерновий печиво для здоров`я зубів і ясен.

Представники цієї ж організації зазначають, що кішки, які не харчуються м`ясом, цілком здорові, споживаючи такі високобілкові продукти, як текстурат сої, проростки пшениці, вівсяні пластівці, боби, дріжджі, молоко, сир, яйця, перемелені горіхи, бобові та баночний корм з замінниками м`яса для вегетаріанців. Вони радять також давати кішкам овочі (огірки, морква і т. Д.) І іноді диню.

Виходячи з власного досвіду я повинен визнати, що не всі тварини-вегетаріанці можуть похвалитися хорошим здоров`ям. (Я маю на увазі тих хворих тварин, яких люди намагаються зробити вегетаріанцями!) За моїми спостереженнями проблеми виникають в основному в тому випадку, коли господарі виключають з харчування своїх вихованців всі продукти тваринного походження, зокрема молочні продукти і яйця. Незважаючи на те, що люди прекрасно почувають себе, харчуючись ретельно продуманої вегетаріанської дієтою, я б не нав`язував таке харчування собакам і тим більше кішкам.

Відео: М`ясо, м`ясо! КАВУН !!! СЕРЕД КОШЕК І СОБАК теж потрапляють вегетаріанці !!!

Кішки мають особливі потреби в нутриентах, які знаходяться тільки в тваринних тканинах. На відміну від людей і собак, вони не можуть синтезувати бета-каротин з овочів в вітамін А і повинні споживати тваринний джерело цього вітаміну, що міститься в маслі печінки тріски, сирі або яйцях. Їм також необхідний преформовані джерело арахідонової кислоти (міститься також в маслі печінки тріски) і велика кількість тауріновой амінокислоти, яка відсутня в рослинних продуктах. Високі рівні таурину містяться в тканинах серця і морепродуктах, трохи менше в м`ясі і молочних продуктах. Але навіть в м`ясної їжі до 80 відсотків таурину втрачається внаслідок термічної обробки продуктів. (З цієї причини, ймовірно, кішки, яких годують промисловим кормом, так люблять морепродукти!)



Дослідження показують, що відсутність в їжі кішок таурину викликає дегенерацію сітківки, що призводить до сліпоти, проблем з серцем (кардіоміопатії) та інших негативних наслідків. Ці зміни можна запобігти або звернути назад за допомогою молочного альбуміну або яєчного альбуміну, які є харчовими джерелами білка. Деякі вегетаріанці намагаються годувати своїх кішок їжею без м`яса або повністю вегетаріанською їжею, додаючи в неї таурин. Для цього існує спеціальний продукт Vegecat, що містить таурин і інші необхідні компоненти для поповнення поживних речовин безмясового харчування. Багато хто відзначає позитивний ефект такого харчування, хоча особисто я не маю досвіду його застосування.

Відео: Вегетаріанці серед тварин

На мій погляд, нам не відомо в повній мірі, які нутрієнти кішки отримують з м`яса. Я сумнівно ставлюся до хорошого впливу вегетаріанського харчування на їхнє здоров`я. Крім того, існує проблема смакової привабливості такої їжі, оскільки кішки зазвичай відвертаються від вегетаріанських страв! Будучи маленькими хижаками, вони відчувають внутрішню потребу в тваринному білку і жирі. Проте можна скоротити споживання м`яса кішкою, замінюючи три або чотири рази на тиждень рецепт «Полента для кішок» на рецепт «Рибний хліб». Годуєте кішку яловичим серцем або серцем птиці, які багаті таурином. Крім того, додавайте в вегетаріанський рецепт одну або дві чайні ложки неароматизований білкової добавки, отриманої з молочного альбуміну або яєчного альбуміну, а також тауріновую добавку в розмірі 50 мг або більше в день.

Дуже корисно давати собакам-вегетаріанцям тверді продукти для зміцнення їх зубів і ясен. Замість кісток пропонуйте їм сиру моркву, яблука або печиво.

Однак якщо навіть ви не обмежуєте вихованця в м`ясі, годуєте його час від часу вегетаріанськими стравами. Тим самим ви зменшите кількість пестицидів і залишків інших токсинів в їжі, а також скоротіть свої особисті витрати. Ну і, звичайно, приємно буде усвідомлювати, що, споживаючи менше м`яса, ми оберігаємо нашу планету і зменшуємо страждання людей і тварин одночасно.



Cхоже